Campionatul Balcanic de cros deschis de oficialități! (Galerie FOTO +VIDEO)

0

În urmă cu puțin timp la Primăria Municipiului Botoșani a avut loc festivitea de deschidere a Campionatului Balcanic de cros, ediție care va fi găzduită în acest an de județul nostru.  

La festivitatea de deschidere au participat oficialitățile județului și ale municipiului, dar și sportivii care mâine se vor întrece în pădurea Rediu pentru medaliile puse în joc.

„Orașul nostru s-a îmbrăcat în straie de sărbătoare odată cu venirea dumneavoastră. Vreau s mulțumesc tuturor celor care s-au gândit să aleagă orașul nostru pentru această competiție deosebită”, a declarat Cătălin Mugurel Flutur, primarul municipiului Botoșani.

Duminică în pădurea Rediu se va desfășura ediția din acest an a Campionatului Balcanic de cros.

La această competițție majoră găzduită în premieră de județul nostru vor fi prezenți atleți din opt țări, numărul total al participanților fiind de 100 de sportivi din Albania, Bulgaria, Moldova, Serbia, Turcia, Ucraina, Macedonia și România. Primul start va fi la ora 10.00 iar ultimul la ora 12.50.

Deja ai votat!
se încarcă...