FC II Botoșani, doar varianta victoriei cu Șomuz Fălticeni!

FC II Botoșani va primi astăzi de la ora 14:00 pe teren propriu viizta formației Șomuz Fălticeni. Partida, care va conta pentru runda a XIV-a a Seriei I Liga a III-a se anunță a fi extrem de interesantă și chiar la îdnemâna elevilor lui Cătălin Chirilă, Șomuz nefiind o formație care să aibă un obiectiv îndrăzneț în acest sezon. De altfel, adversara are acelați număr de puncte, 7 ca și satelitul FC Botoșani și este mai slab clasată având un golaveraj inferior.

Celaltă reprezentantă a județului nostru în cel de-al treilea eșalon fotbalistic al țării, Sănătatea Darabani va evolua în campionat sâmbătă cu KSE Târgu Secuiesc.

 

 

Programul etapei a XIV-a Serie I Liga a III-a

Vineri, 23 noiembrie

ora 14:00 FC II Botoşani – Şomuz Fălticeni

ora 14:00 CSM Paşcani – Metalul Buzău

Sâmbătă, 24 noiembrie

ora 14:00 CSM Râmnicu Sărat – SC Oţelul Galaţi   

ora 14:00 Ştiinţa Miroslava –   Sporting Lieşti       

ora 14:00 Sănătatea Darabani – KSE Târgu Secuiesc

ora 14:00 Ceahlăul Piatra Neamţ- CSM Roman

ora 14:00 Gloria Buzău – Foresta Suceava                     

ora 14:00 Bucovina Rădăuți- Focşani     

            

Clasament Seria I Liga a III-a

1 Gloria Buzău                             13           11      2        0        36-9            35                                                     

2 SC Oţelul Galaţi                        12           10      2        0        26-3            32                                                     

3 Ştiinţa Miroslava                       12           9        1        2        20-1           28

4 Bucovina Rădăuţi                     12           8        1        3        20-8            25                                                     

5 Foresta Suceava                      12           6        3        3        17-12              21

6 Ceahlăul Piatra Neamţ             13           6        2        5        15-11            20

7 CSM Focşani                            12           5        4        3        18-11                19

8 Sporting Lieşti                           12           5        3        4        17-10              18

9 KSE Târgu Secuiesc                12           4        2        6        17-18                 14

10 Metalul Buzău                         12           3        4        5        10-17                 13

11 FC II Botoşani                         12           2        1        9        12-21                    7   

12 CSM Râmnicu Sărat              12           1        4        7        8-21                      7                                                     

13 Şomuz Fălticeni                      12           2        1        9        8-28                     7                                                     

14 Sănătatea Darabani               12           2        0        10      9-36                    6                                                     

15 CSM Paşcani                          12           1        2        9        7-24                      5

Deja ai votat!