Spectacol total în primele două zile ale celei de-a treia ediție a „Cupei Sărbătorilor de Iarnă” la minifotbal!
Competiția organizată de Ilie Andrici și Lucian Muraru, la care parteneri sunt „Monitorul de Botoșani” și „Ama Fortuna Sports”, a debutat exploziv la Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă” din municipiu, oferind dueluri spectaculoase în care favoriții s-a impus la scor, dar și partide echilibrate, în care diferența s-a făcut doar după executarea penalty-urilor.
În urma rezultatelor înregistrate, se știu deja șapte din cele opt sfert-finaliste, acestea fiind Restaurant Moldopan (Grupa A), FC Bucovina și Nei Divizia (Grupa B), 1 Acsinte Sport For Kids Jun. BT și ACS Apollo Group Santa Mare (Grupa C) și Yanis & Friends Darabani și ASPR Botoșani (Grupa D).
Practic, miza în ultima rundă a fazei grupelor la Cupa Sărbătorilor de Iarnă, va fi ultimul loc pentru sferturi pentru care se luptă de la distanță în Grupa A New Apollo (4 puncte) și CS Dinamo (2 puncte), dar și stabilirea ierahiilor finale, urmând a se decide locurile de pe care se vor califica echipele în sferturi.
Astăzi la „Cupa Sărbătorilor de Iarnă” este pauză, competiția urmând se relua marți cu primele meciuri din ultima etapă a fazei grupelor, programul până la finalul competiției fiind mai jos.
Rezultatele înregistrate sâmbătă, 10 decembrie
Restaurant Moldopan – CS Dinamo 5-0
New Apollo – TNL Botoșani 5-0
FC Bucovina – ACS Bogdan Vodă 4-1
Nei Divizia – Amatorii 4-1
Acsinte Sport FOR kids Junior BT – Inter Dorohoi 4-3
ACS Apollo Grup Santa Mare – AS Moldoovis Group 7-2
Yanis & Friends Darabani – Royal Blue 4-4
ASPR Botoșani – Bronze Team 5-1
Rezultatele înregistrate duminică, 11 decembrie:
New Apollo – Cs Dinamo 1-1 (2-3 d.pen.)
Restaurant Moldopan – TNL Botoșani 6-1
Nei Divizia – ACS Bogdan Vodă 4-3
FC Bucovina – Amatorii 4-1
ACS Apollo Group Santa Mare – Inter Dorohoi 4-4 (6-5 d.p.)
Acsinte Sport For Kids – AS Moldoovis 13-1
ASPR Botosani – Royal Blue 1-1 (3-2 d.p.)
Yanis & Friends Darabani – Bronze Team 8-1
Program Cupa Sărbătorilor de Iarnă
Marți, 13 decembrie
ora 19:00 New Apollo – Restaurant Moldopan
ora 20:00 CS Dinamo – TNL Botoșani
ora 21:00 Nei Divizia – FC Bucovina
ora 22:00 ACS Bogdan Vodă – Amatorii
Miercuri 14 decembrie
ora 21:00 Apollo Grup Santa Mare – Acsinte Sport For Kids Junior BT
ora 22:00 Inter Dorohoi – AS Moldoovis
Joi 15 decembrie:
ora 21:00 ASPR Botoșani – Yanis & Friends Darabani
ora 22:00 Royal Blue – Bronze Team
Vineri, 16 decembrie
ora 19:00 Sfert de finală 1
ora 20:00 Sfert de finală 2
ora 21:00 Sfert de finală 3
ora 22:00 Sfert de finală 4
Sâmbătă, 17 decembrie
ora 11:00 Semifinala 1
ora 12:00 Semifinala 2
ora 16:00 Finala locurile 3-4
ora 17:00 Finala locurile 1-2
Clasament:
Grupa A :
1 Restaurant Moldopan – 6 (pct)
2 New Apollo – 4
3 CS Dinamo – 2
4 TNL Botoșani – 0
Grupa B
1 FC Bucovina – 6 (pct)
2 Nei Divizia – 6
3 ACS Bogdan Vodă – 0
4 Amatorii – 0
Grupa C
1 Acsinte Sport For Kids Jun. BT- 6 (pct)
2 ACS Apollo Group Santa Mare – 5
3 Inter Dorohoi – 1
4 AS Moldoovis – 0
Grupa D
1 Yanis & Friends Darabani – 5 (pct.)
2 ASPR Botoșani – 5
3 Royal Blue – 2
4 Bronze Team – 0
Componența grupelor la Cupa Sărbătorilor de Iarnă
Grupa A: Restaurant Moldopan, New Apollo, CS Dinamo, TNL Botoșani;
Grupa B: FC Bucovina, Nei Divizia, ACS Bogdan Vodă, Amatorii;
Grupa C: Acsinte Sport for kids Junior BT, ACS Apollo Grup Santa Mare, Inter Dorohoi, AS Moldoovis Group;
Grupa D: Yanis & Friends Darabani, ASPR Botoșani, Royal Blue, Bronze Team