Bacalaureat 2020 – Au fost stabilite centrele de examen

0
dav

Astăzi, 5 iunie, Consiliul de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Botoșani a stabilit liceele care vor fi centre de examen la Bacalaureat şi unităţile arondate. Lista a fost transmisă, spre aprobare, către Comisia națională de la nivelul Ministerului Educației și Cercetării.

Centrul de Examen                                                 Unități şcolare arondate

1 COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI EMINESCU”         Colegiul Național ”Mihai Eminescu”

2 COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T. LAURIAN”                Colegiul Național ”A.T. Laurian” , Colegiul Economic ”Octav Onicescu” Botoşani (specializările: Tehnician în administrație, Tehnician în gastronomie, Tehnician în turism), Liceul Teoretic Centrul de Studii ”Ştefan cel Mare şi Sfânt” Botoşani

3 COLEGIUL ECONOMIC ”OCTAV ONICESCU”          Colegiul Economic ”Octav Onicescu”  Botoşani (specializările: Tehnician în activități de comerț, Tehnician în activități economice), Liceul Teoretic ”Dr. Mihai Ciucă” Săveni (specializarea autorizată Tehnician în gastronomie), Liceul Tehnologic Todireni (specializarea Tehnician în activități economice), Școala Profesională de Cooperație (fostul LiceuTehnologic de Cooperație) Botoșani

Subcomisie – Liceul Teoretic ”Ştefan D. Luchian”   Liceul Teoretic ”Ştefan D. Luchian” Ştefăneşti

4 LICEUL ”DEMOSTENE BOTEZ” TRUȘEȘTI                 Liceul ”Demostene Botez” Truşeşti

5 COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE ASACHI”               Colegiul Tehnic ”Gheorghe Asachi”

Subcomisie – Liceul Tehnologic ”Petru Rareș”         Liceul Tehnologic ”Petru Rareș” Botoșani

6 LICEUL ”ALEXANDRU CEL BUN” BOTOŞANI             Liceul ”Alexandru cel Bun”, Liceul Tehnologic Todireni (specializarea Tehnician designer vestimentar)

7 LICEUL ”DIMITRIE NEGREANU”                               Liceul ”Dimitrie Negreanu”

8 LICEUL ”NICOLAE BĂLCESCUFLĂMÂNZI                Liceul ”Nicolae Bălcescu”

9 LICEUL ”DR. MIHAI CIUCĂ”                                      Liceul ”Dr. Mihai Ciucă” Săveni, Liceul Tehnologic Plopenii Mari – Ungureni

Subcomisie – LICEUL TEHNOLOGIC COȚUȘCA           Liceul Tehnologic Coțușca

10  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV                              Liceul cu Program Sportiv

11  LICEUL TEORETIC ”GRIGORE ANTIPA”                  Liceul Teoretic ”Grigore Antipa”

12 LICEUL PEDAGOGIC ”NICOLAE IORGA”                   Liceul Pedagogic ”Nicolae Iorga”

Subcomisie – Liceul Tehnologic ”Elie Radu”                       Liceul Tehnologic ”Elie Radu”

13 LICEUL „ALEXANDRU VLAHUȚĂ” ŞENDRICENI   Liceul Tehnologic ”Alexandru Vlahuță”,  Liceul Teoretic ”Anastasie Başotă” Pomârla , Seminarul Teologic Liceal Ortodox ”Sfântul Ioan Iacob” Dorohoi

14  LICEUL ”REGINA MARIA”                                   Liceul ”Regina Maria” Dorohoi

15  COLEGIUL NAȚIONAL ”GRIGORE GHICA”          Colegiul Național ”Grigore Ghica”

16  LICEUL ”DIMITRIE CANTEMIR”  DARABANI      Liceul ”Dimitrie Cantemir”

17  LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA                          Liceul Tehnologic Bucecea

18  SEMINARUL TEOLOGIC ”SF. GHEORGHE”           Seminarul Teologic ”Sf. Gheorghe”

19  LICEUL DE ARTĂ ”ȘTEFAN LUCHIAN”                 Liceul de Artă ”Ștefan Luchian”

20  LICEUL ”ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT” VORONA  Liceul ”Ștefan cel Mare și Sfânt”.

 

+88 -10
se încarcă...