Elevii Liceului de Artă „Ştefan Luchian”, din nou la înălţime

Şcoala de teorie muzicală a Liceului de Artă „Ştefan Luchian” a impresionat din nou la Concursul de teorie muzicală „Emil Alexandrescu” Bacău, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute, în sistem online.

Elevii botoşăneni, pregătiţi de profesorii Oana Vasilache, Alina Cătălina Şobachi şi Anamaria Bonceag au cucerit două trofee, prin Evelyn-Amiria Ciorogar (clasa a II-a) şi Alexandru Mariţencu (clasa a X-a), 14 premii I, şase premii II, nouă premii III şi şapte menţiuni. „Avem copii foarte buni care merită felicitaţi. Rezultatele sunt pe măsura muncii depuse de ei şi menţin sus stindardul liceului nostru, care se dovedeşte a fi unul dintre cele mai bune din regiune. Deoarece acest concurs s-a desfăşurat în sistem online şi la începutul anului şcolar, la puţin timp de la revenirea din vacanţă, elevii noştri au reuşit să obţină premii importante. Eu le mulţumesc pentru munca şi dăruirea lor şi sper să aibă curaj să mai participe la următoarele concursuri, pentru că sunt foarte talentaţi”, a declarat Cătălina Şobachi.

Rezultatele sunt următoarele:

Trofeu: Evelyn-Amiria Ciorogar (clasa a II-a) şi Alexandru Mariţencu (clasa a X-a) – profesor Oana Vasilache

Premiul I: Anna Karina Drăguţu Fedeleş (clasa a V-a), Matei Horga, Ilinca Grumeza (clasa a V-a), Teodor Florin Gireadă, Miriam Stejar (clasa a VI-a), Raluca Moţoc (clasa a VII-a), Cristiana Ancuţa, Filip Petric, Gabriel Şobachi (clasa a VIII-a), Teodora Grumeza, George Vatamanu (clasa a X-a) – profesor Cătălina Şobachi

Oana Ignătescu (clasa a II-a), Maria Rusu (clasa a IV-a), Maria Andrada Roman (clasa a VI-a) – profesor Oana Vasilache

Premiul II: Alesia Şchiopu, Anastasia Rascarachi (clasa a VI-a) – profesor Cătălina Şobachi

Rut Ursulică (clasa a III-a), Anastasia Ciorogar (clasa a IV-a) – profesor Oana Vasilache

Rebeca Zamosteanu (clasa a IV-a), Sofia Ioana Maga (clasa a VII-a) – profesor Anamaria Bonceag.

Premiul III: Rareş Ilincaru, Matias Cotruţă ( clasa a V-a), Patrik Petrescu (clasa a VII-a), Cristiana Podaru (clasa a VIII-a) – profesor Cătălina Şobachi

Sarah Burduja (clasa a III-a), Sofia Andreea Nacu (clasa a IV-a), Alessio Ciorogar (clasa a VI-a) – profesor Oana Vasilache

Ştefan Apostol (clasa a IV-a), Ioana Casandra Duceag (clasa a IX-a) – profesor Anamaria Bonceag.

Menţiune: Mihnea Buză, Sara Conţac (clasa a II-a), Idalina Dohotariu (clasa a III-a), Andrei Piţu (clasa a X-a) – profesor Oana Vasilache

Ariana Epure, Maria Nathalia Maxim, Miriam Nereea Mihalache (clasa a III-a) – profesor Anamaria Bonceag.

 

Deja ai votat!