sâmbătă, mai 28, 2022
AcasăLocalRezultate de excepţie la Colegiul Naţional "Mihai Eminescu"

Rezultate de excepţie la Colegiul Naţional „Mihai Eminescu”

Elevii Colegiului Naţional “Mihai Eminescu” au obţinut rezultate de excepţie la olimpiadele şcolare judeţene.

„Cum bine știm, olimpiadele și concursurile școlare oferă copiilor posibilitatea să se afirme, să-și verifice cunoștințele, să facă față unui mediu competițional și concurențial, provocator și interesant, iar elevii de la Colegiul Național <Mihai Eminescu> au reușit, încă o dată, să urce pe trepte superioare ale performanței școlare.

După o absență a competițiilor în format fizic, din cauza situației pandemice din ultimii doi ani, un număr impresionant de elevi de la Colegiul Național <Mihai Eminescu>, mai exact peste 20% din elevii instituției de învățământ, au obținut rezultate remarcabile la olimpiadele județene din acest an, la toate disciplinele. Dintre aceştia, peste 40 de elevi vor reprezenta școala și județul la etapele naționale. Îi felicit pentru performanțele obținute la această sesiune a olimpiadelor județene și le urez să se întoarcă cu premii și medalii și de la etapele naționale”, a declarat profesorul Cristina Chiriac, directorul colegiului.

Rezultatele obţinute de elevii de la Colegiul “Mihai Eminescu” sunt următoarele:

 

Nr.crt. Disciplina Nume/prenume elev Premiul obținut/calificat la etapa națională Clasa Profesor îndrumător
1.       Olimpiada de Olimpiada de Limba și Literatura Română Zamfirescu Ioana I, calificată la etapa națională a VII a Epurianu Daniela
2.       Alupoaie Beatrice I, calificată la etapa națională a IX a Zamfirescu Violeta
3.       Chiscaru Diana I, calificată la etapa națională a X a Timingeriu Mihaela
4.       Andronic Ema-Ioana II, calificată la etapa naţională a concursului „Ionel Teodoreanu” a X a Zamfirescu Violeta
5.       Hîrjoi Anda Mențiune a V a Zamfirescu Violeta
6.       Anisie-Teodora Maria Mențiune a V a Zamfirescu Violeta
7.       Cristescu Natalia Mențiune a V a Hăilă Irina
8.       Dascălu Elena Mențiune a VI a Hăilă Irina
9.       Macovei Maria Mențiune a VI a Hăilă Irina
10.    Olimpiada “Lectura ca abilitate de viață Buiciuc Bianca I, calificată la etapa națională a XI a Săvescu Tamara
11.    Moldovanu Daria II a XI a Săvescu Tamara
12.    Timingeriu Mălina Mențiune a X a Săvescu Tamara
13.    Tronciu Paula-Georgiana Mențiune a X a Condurachi Adelina
14.    Ostafe Dragoș Mențiune a X a Hăilă Irina
15.    Giriada Luciana Denisa Mențiune a X a Săvescu Tamara
16.    Lucaci Raluca Mențiune a X a Săvescu Tamara
17.    Cotruța Maria Mențiune a IX a Axinciuc Oana
18.    Timofte Erika Mențiune a X a Condurachi Adelina
19.    Maxiniuc Diana Mențiune a XII a Dămean Diana
20.    Olimpiada Interdisciplinară de Limba și Literatura Română și Religie”Cultură și spiritualitatea românească” Hîrjoi Anda I, calificată la etapa națională a V a Zamfirescu Violeta/Purice Alina
21.    Chișcaru Diana I, calificată la etapa nationala a X a Timingeriu Mihaela
22.    Zaharia Maria II a IX a Zamfirescu Violeta
23.    Grădinaru Daria II a XI a Zamfirescu Violeta
24.    Macovei Maria Mențiune a VI a Haila Irina/Purice Alina
25.    Zamfirescu Ioana Mențiune a VII a Epurianu Daniela/Purice Alina
26.    Radu Alexandra Mențiune a VII a Epurianu Daniela
27.    Apostol Andra Mențiune a VIII a Timingeriu Mihaela
28.    Olimpiada Județeană de chimie Andrei Cosmin I, calificat la etapa națională a VIII a Guceanu Constantin
29.    Andronic Ema II, calificată la etapa națională a VIII a Guceanu Constantin
30.    Alupoaei Beatrice II, calificată la etapa națională a IX a Guceanu Constantin
31.    Cojocariu Maria-Elisabeta I, calificată la etapa națională a X a Hristea Dana-Mihaela
32.    Malanca Daniel I, calificat la etapa națională a XI a Guceanu Constantin
33.    Olimpiada de Lingvistica Cotruță Maria Mentiune,calificată la etapa internațională a IX a
34.    Vasilache Teodora Mențiune a IX a Epurianu Daniela
35.    Ungureanu Maia Mențiune a X a Condurachi Adelina
36.    Olimpiada Județeană de Limba Franceză Neamțu Daria I, calificată la etapa națională a XI a Cucu Ingrid
37.    Popovici Ioana II a X a Pintilei Daniela
38.    Huma Ioana-Cezara II a X a Gutter Elena
39.    Nita Antonia-Nicola II a XI a Pintilei Daniela
40.    Fedor Dumitrița-Diana II a XI a Chiponcă Nicoleta
41.    Olimpiada Județeană de Biologie Sîsîiac Sabina I, calificată la etapa națională a IX a Mitelu Cătălina
42.    Văcăreanu Daria Maria I, calificată la etapa națională a XI a Mitelu Cătălina
43.    Harcută Iuliana I a X a Huțanu Liviu
44.    Robu Aida-Iustina I a X a Stejar Mariana
45.    Aioanei Miruna Ioana II a IX a Huțanu Liviu
46.    Jilavu Gabriel II a XI a Huțanu Liviu
47.    Hizilnicov Ana Maria III a XI a Mitelu Cătălina
48.    Turcu Daria Ilinca III a X a Stejar Mariana
49.    Zaharia Maria Mențiune a IX a Huțanu Liviu
50.    Hrițcu Inna Mențiune a IX a Huțanu Liviu
51.    Lipovanu Iulia-Bianca Mențiune a IX a Mitelu Catalina
52.    Breșug Ariana-Bianca Mențiune a X a Stejar Mariana
53.    Lupu Stefania Mențiune a X a Stejar Mariana
54.    Ciobănașu George-Codrin Mențiune a XI a Huțanu Liviu
55.    Cazacu Tudor Mențiune a XI a Mitelu Cătălina
56.    Alentoaie Cezara Mențiune a XI a Mitelu Cătălina
57.    Bâlbă Mădălina Mențiune a XI a Mitelu Cătălina
58.    Olimpiada Județeană de Geografie Anisie Tudor-Stefan I, calificat la etapa națională a VIII a Zbughin Violeta
59.    Murariu Alexia I, calificată la etapa națională a IX a Cimpoeșu Gabriel
60.    Atănăsoaei Denis Andrei I ,calificat la etapa națională a XI a Cimpoeșu Gabriel
61.    Iacob Mihai II a IX a Petrea Mariana
62.    Hizilnicov Ana Maria II a XI a Cimpoeșu Gabriel
63.    Deica Alexandru-Ionuț III a VIII a Zbughin Violeta
64.    Sofian Lavinia III a X a Petrea Mariana
65.    Obadă Teodora Mențiune a VIII a Petrea Mariana
66.    Puiu Antonie-Gabriel Mențiune a VIII a Zbughin Violeta
67.    Florariu Miruna Mențiune a IX a Cimpoeșu Gabriel
68.    Cișman Izabela Mențiune a X a Petrea Mariana
69.    Ciurariu Alexandru Mențiune a X a Petrea Mariana
70.    Delibaș Robert Constantin Mențiune a X a Petrea Mariana
71.    Mustață Vlad-Iustin Mențiune a X a Petrea Mariana
72.    Turetchi Adiana Mențiune a XI a Petrea Mariana
73.    Olimpiada Judeteană de Astronomie și Astrofizica Iurieț Sabina I,calificată la etapa națională Juniori Irina Gabriela
74.    Băiceanu Alexandru II, calificat la etapa națională Juniori Irina Gabriela
75.    Honciuc Ana Maria Mențiune Juniori Irina Gabriela
76.    Olimpiada Județeană de Știinte ale Pământului Malanca Daniel I, calificat la etapa națională a XI a Pintilei Aurelian,Guceanu Constantin,Mitelu Cătălina, Cimpoeșu Gabriel
77.    Hizilnicov Ana Maria I, calificată la etapa națională a XI a Lungu Alin,Guceanu Constantin,Mitelu Cătălina, Cimpoeșu Gabriel
78.    Olimpiada Județeană de Fizică David Darius I, calificat la etapa națională a IX a Lungu Alin
79.    Ungureanu Maia-Alexia I, calificat la etapa natională a X a Lungu Alin
80.    Malanca Daniel I,calificat la etapa națională a XI a Pintilei Aurelian
81.    Niculăesa Andrei Casian I,calificat la etapa națională a VIII a Bălăucă Cristina
82.    Macovei Alexandru Mihai I, calificat la etapa națională a VIII a Bălăucă Cristina
83.    Maxim Miruna II a VI a Lungu Alin
84.    Sandu Maria-Timeea II a VI a Lungu Alin
85.    Sănduc Denis Andrei III a VI a Lungu Alin
86.    Burceag Matei III a VI a Lungu Alin
87.    Băiceanu Alexandru III a VI a Irina Gabriela
88.    Alupoaie Beatrice III a IX a Pintilei Aurelian
89.    Dacălu Elena Mențiune a VI a Irina Gabriela
90.    Pînzar Ștefan Odrin Mențiune a VI a Irina Gabriela
91.    Vatamanu Albert Mențiune a VI a Irina Gabriela
92.    Rotaru Ștefan Mențiune a VI a Irina Gabriela
93.    Barbălată Silviu Mențiune a VI a Irina Gabriela
94.    Constantinică Eric Mențiune a VI a Irina Gabriela
95.    Macovei Maria Mențiune a VI a Irina Gabriela
96.    Honciuc Maria Mențiune a VI a Irina Gabriela
97.    Gavrileț Teodora Mențiune a IX a Lungu Alin
98.    Vrânceanu Alexandra Mențiune a IX a Bălăucă Cristina
99.    Vesel Denis-Andrei Mențiune a IX a Irina Gabriela
100.                      Avram Alexandru-Gabriel Mențiune a X a Pintilei Aurelian
101.                      Olimpiada Judeteană de Limba Engleză Radu Alexandra I a VII a Cazacu Roxana
102.                      Zamfirescu Ioana I a VII a Cazacu Roxana
103.                      Crăciun Vlad II a VII a Cazacu Roxana
104.                      Pîjîn Radu Mențiune a VII a Cazacu Roxana
105.                      Ignat Maia Mențiune a VII a Oniciuc Maria
106.                      Dubală Maria Mențiune a VII a Cazacu Roxana
107.                      Negru Diana Mentiune a VII a Cazacu Roxana
108.                      Cilibiu Ema II a VIII a Cazacu Roxana
109.                      Balan Ioana II a VIII a Cazacu Roxana
110.                      Toader Cătălin Mențiune a VIII a Cazacu Roxana
111.                      Havriș Eliza Mențiune a VIII a Cazacu Roxana
112.                      Bostan Delia Mențiune a VIII a Oniciuc Maria
113.                      Negru Diana I, calificată la etapa națională a IX a Normal Barczak Dana
114.                      Popovici Ioana I, calificată la etapa națională a X a Normal Barczak Dana
115.                      Vornicu Alexandru-Robert I, calificat la etapa națională a IX a

Bilingv

Chiriac Cristina
116.                      Băicănescu Ana I a IX a Normal Barczak Dana
117.                      Cotruța Maria I a IX a

Normal

Bălteanu Monica
118.                      Maftei Diana II a IX a Normal Barczak Dana
119.                      Federovici Maria II a IX a Normall Chiriac Cristina
120.                      Negrii Mara II a IX a Normal Chiriac Cristina
121.                      Ciobănașu Bogdan II a IX a Normal Chiriac Cristina
122.                      Axinte Maria II a IX a Normal Barczak Dana
123.                      Murariu Alexia II a IX a Normal Barczak Dana
124.                      Tănasă Francesca III a IX a Normal Barczak Dana
125.                      Nițuleac Ilinca III a IX a Normal Barczak Dana
126.                      Vatamanu Șerban III a IX a Normal Chiriac Cristina
127.                      Crețu Ema III a IX a Normal Cazacu Roxana
128.                      Epurianu Darie III a IX a Normal Cazacu Roxana
129.                      Croitoru George Mențiune a IX a Normal Bălteanu Monica
130.                      Curecheriu Denisa Mențiune a IX a Normal Barczak Dana
131.                      Julei Siviu Mențiune a IX aNormal Barczak Dana
132.                      Axinte Camelia Mențiune a IX aNormal Barczak Dana
133.                      Marin George Mențiune a IX aNormal Bălteanu Monica
134.                      Brumar Cezar II a IX a Bilingv Bălteanu Monica
135.                      Avieriței Mălina II a IX a Bilingv Bălteanu Monica
136.                      Podovei Ioana II a IX a Bilingv Bălteanu Monica
137.                      Olaru Gabriela II a IX a Bilingv Chiriac Cristina
138.                      Calistru Maria II a IX a Bilingv Chiriac Cristina
139.                      Murariu Ioana II a IX a Bilingv Chiriac Cristina
140.                      Hnatiuc Amalia III a IX a Bilingv Bălteanu Monica
141.                      Neamțu Andreea III a IX a Bilingv Bălteanu Monica
142.                      Munteanu Maria III a IX a Bilingv Băltreanu Monica
143.                      Pașalău Miruna Mențiune a IX a Bilingv Bălteanu Monica
144.                      Cojocariu Maria II a X a Normal Bălteanu Monica
145.                      Boroleanu Alexandru II a X a Normal Bălteanu Monica
146.                      Sorohan Lavinia II a X a Normal Bălteanu Monica
147.                      Munteanu Miruna II a X a Normal Cazacu Roxana
148.                      Cîrcu Simina III a X a Normal Bălteanu Monica
149.                      Vieru Maria III a X a Normal Bălteanu Monica
150.                      Andronic Ana Maria II a X a Bilingv Oniciuc Maria
151.                      Ciocan Andreea III a X a Bilingv Oniciuc Maria
152.                      Haras Alexandra III a X a Bilingv Barczak Dana
153.                      Helici Mara I a XI a Normal Barczak Dana
154.                      Ciubotariu Alexia I a XI a Normal Barczak Dana
155.                      Amaximoaie Luca I a XI a Normal Barczak Dana
156.                      Onișoru Andreea I a XI a Normal Chiriac Cristina
157.                      Amăriuță-Ilău Alexia II a XI a Normal Bălteanu Monica
158.                      Sauciuc Cristian II a XI a Normal Bălteanu Monica
159.                      Petrovici Iulia III a XI a Normal Barczak Dana
160.                      Șaramet Ștefan-Andrei Mențiune a XI aNormal Barczak Dana
161.                      Terciu Teodora Mențiune a XI a Bilingv Cazacu Roxana
162.                      Onofrei Eduard Mențiune a XI a Bilingv Cazacu Roxana
163.                      Maxiniuc Diana Mențiune a XII a Normal Cazacu Roxana
164.                      Olimpiada Județeană de Informatică Niculăesa Andrei-Casian I, calificat la etapa națională a VIII a Voinea Axinte-Alina
165.                      Ungureanu Maia I, calificată la etapa națională a X a Voinea Axinte-Alina
166.                      Malanca Daniel I, calificat la etapa națională a XI a Ilaș Luminița
167.                      Silion Silviu-Mihai I, calificat la etapa națională a XII a Ilincariu Oana
168.                      Iordăchioaiei Alexandru II a X a Ilincariu Oana
169.                      Dănilă George-Marian II a XI a Ilincariu Oana/Oltean Ștefan
170.                      Gireada Șerban III a IX a Ilaș Luminița
171.                      Ciocan Sebastian III a X a Ilaș Luminița
172.                      Corodeanu Codrin III a X a Ilaș Luminița
173.                      Buiciuleac Tudor Mențiune a IX a Ilaș Luminița
174.                      Mitoceanu Ciprian Mențiune a IX a Ilas Luminita
175.                      Rusu Adrian Mențiune a IX a Voinea Axinte Alina/Carmocanu Gheorghe
176.                      Vesel Matei Mențiune a IX a Voinea Axinte Alina/Carmocanu Gheorghe
177.                      Coțovanu Teodor Mențiune a IX a Voinea Axinte -Alina
178.                      Manoliu Andrei-Gabriel Mențiune a X a Ilaș Luminița/Voinea Axinte Alina
179.                      Zvîncă Bianca Mențiune a X a Voinea Axinte Alina
180.                      Bercea Matei Mențiune a X a Ilaș Luminița
181.                      Neculau Teodor Mențiune a X a Ilaș Luminița/Voinea Axinte Alina
182.                      Stolniceanu Iustin Mențiune a XI a Ilaș Luminița
183.                      Chirilă Dragoș Mențiune a XI a Ilincariu Oana/Oltean Ștefan
184.                      Dascaliu Ianis Mențiune a XI a Ilincariu Oana/Oltean Ștefan
185.                      Zgîmbău Tudor Mențiune a XI a Ilincariu Oana
186.                      Olimpiada Județeană de Istorie Boca Emanuela I, calificată la etapa națională a XI a Botezatu Daniel
187.                      Ciobanu Mircea-Răzvan II a XI a Ciobanu Loredana
188.                      Șovan Eduard III a XI a Botezatu Daniel
189.                      Antoniciuc Alexandru III a IX a Ciobanu Loredana
190.                      Vanzariuc Iulia Mențiune a IX a Botezatu Daniel
191.                      Rotărașu Alexandra Mențiune a XI a Botezatu Daniel
192.                      Dumbrăveanu Ioan-Alexandru Mențiune a XI a Ciobanu Loredana
193.                      Rotariu Alexandra Mențiune a XI a Botezatu Daniel
194.                      Lupu Lavinia Mentiune a XII a Botezatu Daniel
195.                      Avasilcăi Cristina Mențiune a XII a Botezatu Daniel
196.                      Olimpiada județeană de matematică Morcov Adrian I, calificat la etapa națională a VII a Trișcă Teodor
197.                      Macovei Alexandru-Mihai I, calificat la etapa națională a VIII a Poroșniuc Daniel
198.                      Vesel Matei I, calificat la etapa națională a IX a Tiron Liviu
199.                      Ungureanu Maia I, calificat la etapa națională a X a Ciudin Ion
200.                      Dănilă George Marian I, calificat la etapa națională a XI a Tiron Liviu
201.                      Alexoaie Antonio I, calificat la etapa națională a XII a Poroșniuc Daniel
202.                      Silion Liviu-Mihai II, calificat la etapa națională a XII a Poroșniuc Daniel
203.                      Rotaru Ștefan II a VI a Trisca Teodor
204.                      Tărniceriu Rares II a VII a Trisca Teodor
205.                      Gavril Tudor II a VIII a Porosniuc Daniel
206.                      Vranceanu Alexandra II a IX a Trisca Teodor
207.                      Apostol Andra III a VIII a Porosniuc Daniel
208.                      Gavrileț Teodora III a IX a Oniciuc Gheorghe
209.                      Tudor Andrei Bogdan III a XI a Tiron Liviu
210.                      Grecu Narcis III a XII a Cohal Dana
211.                      Alexandroaie Razvan Mențiune a V a Poroșniuc Daniel
212.                      Paladi Denis Mențiune a V a Poroșniuc Daniel
213.                      Alexoae Rares Mențiune a V a Oniciuc Gheorghe
214.                      Belinschi Emanuel Mențiune a V a Poroșniuc Daniel
215.                      Ciubotariu Isabella Mențiune a VI a Ciudin Ion
216.                      Vatamanu Albert Mențiune a VI a Trișcă Teodor
217.                      Baiceanu Alexandru Mențiune a VI a Trșcă Teodor
218.                      Macovei Maria Mentiune a VI a Trișcă Teodor
219.                      Barbălată Silviu Mentiune a VI a Trișcă Teodor
220.                      Honciuc Maria Mențiune a VI a Trișcă Teodor
221.                      Poboroniuc Ana Maria Mențiune a VI a Trișcă Teodor
222.                      Codău Ioan Sebastian Mențiune a VII a Trișcă Teodor
223.                      Anisie Tudor Mențiune a VIII a Oniciuc Gheorghe
224.                      Agavriloaei Marta Mențiune a VIII a Poroșniuc Daniel
225.                      Hizilnicov Teodor Mentiune a VIII a Porosniuc Daniel
226.                      Ștefan Claudiu Mențiune a VIII a Poroșniuc Daniel
227.                      Buciuleac Tudor Mențiune a IX a Oniciuc Gheorghe
228.                      Coțovanu Teodor Mențiune a IX a Oniciuc Gheorghe
229.                      Gireada Serban Mențiune a IX a Oniciuc Gheorghe
230.                      Chirilă Andrei Mențiune a IX a Trișcă Teodor
231.                      Lesan Livia Mențiune a X a Ciudin Ionela
232.                      Ciobanu Stelian Mențiune a XI a Porosniuc Daniel
233.                      Stolniceanu Iustin Mențiune a XI a Ciudin Ion
234.                      Cohal Valentina Mențiune a XI a Ciudin Ionela
235.                      Chilimon Ana Maria Mențiune a XII a Poroșniuc Daniel
236.                      Olimpiada Națională a Sportului  Scolar,etapa județeană Baschet –băieți – Locul  I liceu Anisie Ionut
237.                      Baschet -fete Locul I liceu Anisie Ionuț
238.                      Volei-fete Locul II liceu Maftei Sorin
239.                      Volei-baieți Locul II liceu Maftei Sorin
240.                      Șah-Anton Jesica Loc I/municipiu, calif.pentru etapa județeană gimnaziu Anisie Ionuț
241.                      Șah-Barbacaru Răzvan Loc I/municipiu, calif.pentru etapa județeană gimnaziu Anisie Ionuț
242.                      Șah-Breșug Ariana Loc I/municipiu, calif.pentru etapa județeană liceu Anisie Ionuț
243.                      Șah-Toma David Loc I/municipiu, calif.pentru etapa județeană liceu Maftei Sorin
244.                      Tenis de masă-Turcoman Maria Loc I/municipiu, calif.pentru etapa județeană liceu Anisie Ionuț
245.                      Olimpiada Județeană de Religie Iacob Iustina I, calificată la etapa națională A IX a Purice Alina
246.                      Șoptică Antonie I, calificată la etapa națională a X a Purice Alina
247.                      Chișcaru Diana II a X a Purice Alina
248.                      Gavrilaș Denisa Mențiune a V a Purice Alina
249.                      Vlașcu Alexandra II a V a Purice Alina
250.                      Crețu Daria I a VI a Purice Alina
251.                      Croitoriu Ioana Mențiune a VI a Purice Alina
252.                      Radu Alexandra II a VII a Purice Alina
253.                      Agavriloaie Marta I a VIII a Purice Alina
254.                      Apostol Andra II a VIII a Purice Alina
255.                      Bălan Robert II a IX a Purice Cătălin
256.                      Anușca Iustin III a X a Purice Cătălin
257.                      Adumitracesei Ioana Sorina III a XI a Purice Cătălin
258.                      Turinovici Iustin III a XI a Purice Cătălin
259.                      Bozian Teofil Mențiune a XI a Purice Cătălin
260.                      Olimpiada Județeană de Limba Latina Negru Diana I, calificată la etapa națională a VII a Coca Dorica
261.                        Cucu Denis Teodor II, calificată la etapa națională a IX a Coca Dorica
262.                        Crăciun Vlad II a VII a Coca Dorica
263.                        Ignat Maia Ioana III a VII a Coca Dorica
264.                        Hnatiuc Amalia III a IX a Coca Dorica
265.                        Alexa David III a X a Coca Dorica
266.                        Purice Delia Mențiune a X a Coca Dorica

 

Deja ai votat!
Botoșani
cer acoperit de nori
14.3 ° C
14.6 °
12.8 °
71 %
2.2kmh
100 %
sâm
19 °
Dum
18 °
lun
23 °
mar
23 °
mie
23 °
RON - Română (nou) leu
EUR
4,9492

CARICATURA ZILEI

POZA ZILEI

După ce tot spui sănătate la stat ca la privat și treci pe la spital.

EDITORIAL

După ce în urmă cu aproape un an și jumătate lansa în eter un reușit videoclip muzical mustind de cultură și patriotism local intitulat...

EPIGRAMA ZILEI

Cu sâni mari, cu glezne fine Și fuste de-un sfert de cot, Ele spun că-arată bine, Eu spun că arată ... tot! -Dumitru MONACU

HAPPY CINEMA

POLITICĂ EDITORIALĂ

Politica editorială a Monitorului de Botoșani

Monitorul de Botoşani este un cotidian lansat pe 24 iunie 1995, cu distribuţie pe raza judeţului Botoşani. În ultimii ani tot timpul a fost...

ÎN ATENȚIA CITITORILOR

În atenţia cititorilor

Este foarte important pentru redacţia noastră  să ofere cititorilor  posibilitatea de a comunica cu noi  rapid şi uşor. Astfel, pentru: - a ne aduce la...

MONITORUL DE BOTOȘANI – COD DE CONDUITĂ

Codul de conduită al jurnalistului

În prezentul Cod, noţiunea de interes public va fi înţeleasă pornind de la următoarele premise: - Orice chestiune care afectează viaţa comunităţii este de interes...