Doi bărbați, unul de 42 de ani și celălalt de 23 de ani, au fost reținuți de polițiștii din Botoșani după ce au provocat un scandal pe o stradă din oraș. Incidentul, care a avut loc duminică dimineața, a atras atenția trecătorilor și a tulburat ordinea și liniștea publică.
Cei doi s-au lovit reciproc și și-au adresat injurii, provocând indignarea celor din jur. În urma probelor adunate, polițiștii au decis reținerea lor pentru 24 de ore.
Cei doi bărbați au petrecut noaptea de duminică spre luni în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție, iar cercetările continuă sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoșani.