Imagini emoționante azi, 27 septembrie, în fața Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU). Foștii colegi și subalterni ai colonelului Radu Anton i-au adus un ultim omagiu celui care i-a condus timp de 10 ani.
Trupul neînsufleţit a fost depus o zi la capela militară, iar ieri acesta a fost transportat spre localitatea de domiciliu. Acesta va fi înmormântat marți la amiază.
Cortegiul funerar a trecut prin fața sediului ISU pentru ca pompierii să-i aducă un ultim onor militar.
Colonelul Radu Anton a încetat din viaţă vineri, 25 septembrie.
![](https://static.monitorulbt.ro/wp-content/uploads/2020/09/841ACA55-1A2C-45C4-8779-23FDD0631557-750x422.jpeg)