Gafă de proporții a lui Mihai Chirica, candidatul liberal transferat de la PSD în Iași: ”Analfabetismul să nu plece niciodată din orașul nostru”

0

Mihai Chirica, candidatul PNL la Primăria Iași transferat de la PSD, a făcut o gafă majoră la lansarea propriei candidaturi la alegerile locale.

Vom continua proiectele noastre, să ne dezvoltăm, să aducem cât mai multe zâmbete pe fețele copiilor noștri, să le facem un sistem educativ de prim rang, iar analfabetismul să nu plece niciodată din orașul nostru, dimpotrivă, să rămânem un exemplu pentru țară prin rezultatele pe care în patru ani le-am avut, an de an stând în topurile naționale cu copiii noștri”, a spus Mihai Chirica discursului său, spre uimirea unei colege care i-a aruncat o privire nedumerită.

Chirica a fost adus în PNL de Costel Alexe, șeful liberalilor ieșeni, în ciuda protestelor multora dintre membrii partidului, care i-au reproșat actualului primar atât apartenența la PSD, cât și afacerile imobiliare controversate.

Deja ai votat!
se încarcă...