Doi șparlamentari, unul liberal și unul fost liberal s-a bătut nițel prin parlament. Ciucă, șeful de la peneleu a cerut să fie ordine, că el oricum nu putea face nimic, dacă îi chema la o discuție pe ăia doi, adormeau sigur în timp ce el vorbea. Partea bună e că la noi în giudeț asemenea manifestări a fost evitate datorită faptului că Verginel și restul din gașca lui Țurcanu a fugit la Doinița la pesedeu, după ce pretenul și aliatul de bază, deputatul Costel, a fost mazilit. Pe undeva e păcat, că deși Verginel la bază e tractorist, finanțatorul Valeriu sigur știe niște intrări corp la corp de la fotbal și s-ar fi lămurit niște lucruri, știi ce zic.