20 − 7 =

A password will be e-mailed to you.

Echipa Spaniei a câştigat Grupa B a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia şi va juca în optimi cu selecţionata ţării gazdă, după ce a obţinut dramatic un rezultat egalitate, 2-2 (1-1), cu Marocul. Pentru Spania au înscris Isco (minutul 19) şi Iago Aspas (minutul 90+2), iar pentru Maroc au punctat Boutaib (minutul 14) şi En-Nesyri (minutul 81).

În celălalt meci al grupei, selecţionata Portugaliei a terminat la egalitate cu formaţia Iranului, 1-1 (1-0), dar s-a calificat în optimi, unde va înfrunta Uruguayul.

Pentru Portugalia a marcat Ricardo Quaresma, în minutul 45, iar pentru Iran a înscris Ansarifard, în minutul 90+3, care a transformat un penalty acordat în urma consultării sistemului VAR.

În minutul 53, Cristiano Ronaldo a ratat un penalty acordat după consultarea sistemului VAR.