Fierbe „Junior Arena”: „Grande Cup Botoșani” gata de start » Programul complet al competiției este AICI »»

Astăzi la „Baza Sportivă Junior Arena” din municipiu va debuta cea de-a doua ediție a competiției „Grande Cup Botoșani” la minifotbal, întrecere la care „Monitorul de Botoșani” este partener media.  

Organizată la inițiativa lui Ilie Andrici, Ionuț Gînju și Lucian Muraru, cu sprijinul „Campionatului Județean de minifotbal”, competiția reunește la start 15 echipe din Iași, Suceava și Botoșani.

Participantele au fost împărțite în patru grupe, urmând a juca în această primă fază fiecare cu fiecare. În urma rezultatelor pe care le vor înregistra, primele două clasate din fiecare grupă vor merge în sferturi. Ulterior semifinalistele vor lupta pentru medalii în ultima zi a competiției, respectiv duminică.

Componența grupelor „Grande Cup Botoșani”
Grupa A: Railex Suceava, Old Boys Fabio, FC Sulița, Nei Divizia Botoșani
Grupa B: Colosseum Iași, FC VA, Liner Ecomet, FCSM
Grupa C: Mihu Acoperișuri, FC Bucovina, Unirea Curtești, Dinamo Botoșani
Grupa D: Delta Spartans, Atletico Textila, Voința Șendriceni

Programul competiției „Grande Cup Botoșani”

Joi, 29 iulie
Ora 18:00 Old Boys Fabio – Nei Divizia Botoșani
Ora 19:00 FC VA – FCSM
Ora 20:00 FC Bucovina – Dinamo Botoșani

Vineri, 30 iulie
Ora 16:00: Mihu Acoperisuri- Unirea Curtesti (T1)
Ora 17:00: Railex Suceava – FC Sulița (T1)
Ora 18:00: FC Bucovina – Unirea Curtesti (T1)
Ora 18:00: Atletico Textila- Voința Șendriceni (T2)
Ora 19:00: FC VA – Liner Ecomet (T1)
Ora 19:00: Dinamo Botoșani- Mihu Acoperișuri ( T2)
Ora 20:00: FCSM – Colosseum Iași ( T1)
Ora 20:00: Nei Divizia – Railex Suceava (T2)
Ora 21:00: Delta Spartans – Voința Șendriceni (T 1)
Ora 21:00: Old Boys Fabio – FC Sulița ( T2)
Ora 22:00: Liner Ecomet – Colosseum Iași ( T1)        

Sâmbătă, 31 iulie
Ora 15:00 Railex Suceava – Old Boys Fabio (T1)
Ora 15:00 FC Sulița – Nei Divizia (T2)
Ora 16:00 Colosseum Iași- FC VA (T1)
Ora 16:00 Liner Ecomet – FCSM ( T2)
Ora 17:00 Mihu Acoperișuri – FC Bucovina (T1)
Ora 17:00 Unirea Curtești – Dinamo Botoșani ( T2)
Ora 18:00 Delta Spartans – Atletico Textila (T1)
Ora 19:00 Sfertul 1- A1-B2 (T1)
Ora 20:00 Sfertul 2 – B1- A2 (T1)
Ora 21:00 Sfertul 3 – C1- D2 (T1)
Ora 22:00 Sfertul 4- D1- C2 (T1)

Duminică, 1 august:
Ora 10:00: Semifinala 1 = Sfertul 1 vs Sfertul 2
Ora 11:00: Semifinala 2 =  Sfertul 3 vs Sfertul 4
Ora 14:00 Finala mică
Ora 15:00 Finala mare

Deja ai votat!