CSM Botoșani, încă o victorie clară în Serie A Divizia A la handbal masculin (VIDEO +FOTO)»»

CSM Botoșani a câștigat la pas, scor 42-31, duelul cu HC Pietricica Piatra Neamț. Partida s-a disputat în Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă” din municipiu și a contat pentru runda a 11-a a Seriei A Divizia A la handbal masculin.

Grație acestui succes, elevii lui Florin Ciubotariu și-au consolidat fotoliul de lider în clasament. Victoria cu nemțenii a fost a 10-a din acest sezon pentru botoșăneni, singurul accident din campionat fiind cel cu rivalii de la Suceava.

„De remarcat cifrele pe care le-a atins echipa noastră la sfârșitul partidei, fiind înscrise nu mai puțin de 405 de goluri în 11 partide, respectiv o medie de 36,81 de goluri pe meci în mai puțin de 10 etape. Echipa este lider autoritar în clasamentul Diviziei A, Seria A. Echipa noastră este practic calificată in playoff-ul de calificare în Liga Zimbrilor și ocupă locul 1 cu 30 de puncte, urmată la egalitate de puncte, dar cu golaveraj inferior de CSU Galați”, a declarat Cătălin Stoleru, președintele CSM Botoșani.

Deja ai votat!