Show total la Polivalentă la „Cupa Sărbătorilor de Iarnă” » Rezultatele complete și clasamentul grupelor sunt AICI »»

Spectacol total la Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă” în primele două etape ale fazei grupelor la cea de-a doua ediție a competiției „Cupa Sărbătorilor de Iarnă”, la minifotbal.

La această întrecere, la care Monitorul de Botoșani este partener media, au luat startul 16 echipe. Acestea au fost împărțite în patru grupe de câte patru echipe, urmând a se juca fiecare cu fiecare, după care primele două clasate vor accede în fazele superioare.

Scorul primelor două etape s-a înregistrat în disputa din Grupa B dintre Atletico Textila – AS Roma, 9-1.

Meciurile ultimei etape din faza grupelor la „Cupa Sărbătorilor de Iarnă” vor avea loc miercuri (n.r. Grupele A și B) și joi (n.r. Grupele C și D). Sferturile de finală sunt programate vineri începând cu orele 17:00, după care sâmbătă vor fi semifinalele (orele 11:00 – 12:00, 12:00 – 13:00), finala mică (ora19:00 – 20:00) și finala mare (ora 20:00-21:00).

Vă reamintim că prima ediție a „Cupei Sărbătorilor de Iarnă” a revenit formației Atletico Textila care s-a impus la penalty-uri cu Delta Spartans (n.r. actuala Amicii Darabani).

Componența grupelor la „Cupa Sărbătorilor de Iarnă”
Grupa A: Amicii Darabani, FC Sar, NEI Guard, Team Patriot
Grupa B: Atletico Textila, Apollo Group, Voința Șendriceni, AS Roma
Grupa C: Inter Botoșani, ISU Botoșani, Unirea Stăuceni, FC Costeșt
Grupa D: FC VA, FC Pyramids, Young Boys, FC London

Rezultate primelor două etape Grupa A
NEI Guard – Amicii Darabani 1-7
FC SAR – Team Patriot  4-3
Amicii Darabani – Team Patriot  5-2
FC SAR – Nei Guard 5-3

Clasament Grupa A
1 Amicii Darabani -6 puncte
2 FC SAR – 6
3 Team Patriot – 0
4 NEI Guard – 0

Rezultate primelor două etape Grupa B
Voința Șendriceni – Atletico Textila 0-1
Apollo Group – AS Roma 6-0
Atletico Textila – AS Roma 9-1
Apollo Group – Voința Șendriceni  4-0

Clasament Grupa B
1 Apollo Group – 6 puncte
2 Atletico Textila – 6
3 Voința Sendriceni – 0
4 AS Roma – 0

Rezultate primelor două etape Grupa C
Unirea Stăuceni – Inter BT  1-6
ASPR ISU Botoșani – FC Costești  6-2
Inter Botoșani – FC Costești  8-1
ASPR ISU Botoșani – Unirea Stăuceni 7-1

Clasament Grupa C     
1 Inter BT – 6 puncte
2 ASPR ISU BT – 6
3 FC Costești – 0
4 Unirea Stăuceni – 0

Rezultate primelor două etape Grupa D
FC VA – Young Boys  7-1
FC Pyramids – FC London  4-0
FC London – FC VA  0-3
Young Boys – FC Pyramids 0-6

Clasament Grupa D
1 FC Pyramids – 6 puncte
2 FC VA  – 6
3 FC London – 0
4 Young Boys- 0

 

Deja ai votat!