three × four =

O nouă parola a fost trimisă către email-ul tău.

LPF a stabilit programul până la finalul acestui an calendaristic.

Pe finalul acestui an, botoșănenii mai au patru meciuri pe „Municipal” și două în deplasare.

După duelul pe care îl va susține cu Universitatea Craiova pe 26 noiembrie pe „Municipal” la ora 20:30, FC Botoșani se va deplasa la Giurgiu.

Până la finalul anului, la Botoșani vor mai veni din postura de adversari Politehnica Iași, FCSB și Dunărea Călărași. În deplasare, formația locală va evolua pe terenul echipelor Astra și Sepsi.

Programul complet în Liga I:

Etapa a XVII-a
Vineri, 30 noiembrie
Ora 17.30 CSM Politehnica Iaşi – ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Ora 20.00 FC CFR 1907 Cluj – FC Voluntari

Sâmbătă, 1 decembrie
Ora 14.00 AFC Hermannstadt – CS Concordia Chiajna
Ora 20.00 FC Viitorul – FC Dinamo

Duminică, 2 decembrie
Ora 17.00 U Craiova 1948 CS – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
Ora 20.00 FCSB – CS Gaz Metan Mediaş

Luni, 3 decembrie
Ora 20.00 AFC Astra Giurgiu – AFC Botoşani

 

Etapa a XVIII-a
Marţi, 4 decembrie
Ora 17.30 FC Voluntari – AFC Hermannstadt
Ora 20.00 FC Dinamo 1948 – FC CFR 1907 Cluj

Miercuri, 5 decembrie
Ora 17.30 CS Gaz Metan Mediaş – FC Viitorul
Ora 20.00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FCSB

Joi, 6 decembrie
Ora 14.00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Astra Giurgiu
Ora 17.00 AFC Botoşani – CSM Politehnica Iaşi
Ora 20.00 CS Concordia Chiajna – U Craiova 1948 CS

 

Etapa a XIX-a
Sâmbătă, 8 decembrie
Ora 17.00 AFC Hermannstadt – FC Dinamo 1948
Ora 20.00 FC CFR 1907 Cluj – CS Gaz Metan Mediaş

Duminică, 9 decembrie
Ora 14.00 CSM Politehnica Iaşi – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
Ora 17.00 AFC Astra Giurgiu – CS Concordia Chiajna
Ora 20.00 FCSB – FC Viitorul

Luni, 10 decembrie
Ora 17.30 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe – AFC Botoşani
Ora 20.00 U Craiova 1948 CS – FC Voluntari

 

Etapa a XX-a

Vineri, 14 decembrie
Ora 20.00 CS Concordia Chiajna – CSM Politehnica Iaşi

Sâmbătă, 15 decembrie
Ora 14.00 FC Voluntari – AFC Astra Giurgiu
Ora 17.00 CS Gaz Metan Mediaş – AFC Hermannstadt
Ora 20.00 FC Dinamo 1948 – U Craiova 1948 CS

Duminică, 16 decembrie
Ora 14.00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi – ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Ora 20.00 AFC Botoşani – FCSB

Luni, 17 decembrie
Ora 20.00 FC Viitorul – FC CFR 1907 Cluj

 

Etapa a XXI-a
Miercuri, 19 decembrie
Ora 20.00 U Craiova 1948 CS – CS Gaz Metan Mediaş

Joi, 20 decembrie
Ora 17.30 AFC Botoşani – AFC Dunărea Călăraşi
Ora 20.00 AFC Astra Giurgiu – FC Dinamo 1948

Vineri, 21 decembrie
Ora 17.30 CSM Politehnica Iaşi – FC Voluntari
Ora 20.00 ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CS Concordia Chiajna

Sâmbătă, 22 decembrie
Ora 13.00 AFC Hermannstadt – FC Viitorul
Ora 20.00  FCSB – FC CFR 1907 Cluj

 

se încarcă...

Apreciază calitatea articolului

EVALUAȚI ARTICOLUL -
O stea2 stele3 stele4 stele5 stele
Se încarcă...