fifteen + 20 =

A password will be e-mailed to you.

Independentul Darabani și Viitorul Albești, singurele echipe din Liga a IV-a care au acumulat după șase runde 15 puncte, luptă duminică de la ora 11:00 la Darabani pentru primul loc în clasament.

Cu un golaveraj  inferior, campioana en-titre, Viitorul Albești este pe locul doi și dă asaltul pentru primul loc la Darabani în fața liderului Independentul.

Dărăbănenii sunt însă deciși să facă un meci mare și să-și valorifice avantaju terenului propriu. Cu o victorie contra campioanei Independentul și-ar „betona” fotoiul de lider.

Toate partidele rundei a VII-a din campionatul Ligii a IV-a vor avea loc astăzi de la ora 11:00 cu excepția duelului de la Vf. Câmpului dintre ProSport și TransDor Tudora.

Program etapa a VII-a Liga a IV-a

Duminică, 29 septembrie

Ora 11:00 Flacăra Văculești – AS 2000 Bucecea

Ora 11:00 Voința Șendriceni – CS Dante Botoșani

Ora 11:00 Sportivul Trușești – Unirea Curtești

Ora 11:00 Independentul Darabani – Viitorul Albești

Ora 11:00 Flacăra Flămânzi – Inter Dorohoi

Ora 11:00 Unirea Săveni – Rapid Ungureni

Ora 12:00 ProSport Vf. Câmpului – TransDor Tudora

 

Clasament Liga a IV-a

1 Independentul Darabani      6        5        0        1        24-9            15

2 Viitorul Albești                       6        5        0        1        19-7            15

3 Unirea Săveni                       6        4        1        1        19-13                    13

4 CS Dante Botoșani              5        4        0        1        17-4            12

5 Inter Dorohoi                         5        3        0        2        13-11                    9

6 Sportivul Trușești                 6        3        0        3        13-17                    9

7 TransDor Tudora                 6        2        2        2        11-14                    8

8 Unirea Curtești                     6        2        1        3        13-9            7

9 AS 2000 Bucecea                6        2        1        3        15-14                    7

10 ProSport Vf. Câmpului       6        2        1        3        12-15                    7

11 Voința Șendriceni               6        2        1        3        9-13            7

12 Flacăra Văculești               6        1        1        4        7- 25           4

13 Flacăra Flămânzi               6        1        0        5        10-20                    3

14 ACS Rapid Ungureni         6        1        0        5        12- 23         3

Apreciază calitatea articolului

1 VOTURI - MEDIE: 5,00
O stea2 stele3 stele4 stele5 stele
Încarc...