Final: Universitatea – FC Botoșani, scor 1-0!

0

În Bănie a început partida Universitatea – FC Botoșani, meci contând pentru runda a 26-a a Ligii 1.

Echipele de start Universitatea – FC Botoșani:

Schimbare la FC Botoșani în minutul 20: iese David Croitoru, intră Youssef Toutouh. Scorul în partida Universitatea – FC Botoșani este în continuare 0-0!

În minuttul 30 Enriko Papa vede  cartonașul galben pentru un fault la 18 metri asupra lui Andrei Ivan.

Gol Universitatea! Onghenda pierde ușor o minge la mijlocul terenului, iar oltenii reușesc să finalizeze pe contraatac prin Baiaram. Din minutul 42, Universitatea – FC Botoșani 1-0.

Final de meci în Bănie. Golul marcat în finalul primei reprize de olteni prin Baiaram a fost decisiv, echipa lui Ouzounidis câștigând toate cele trei puncte puse în joc.

În urma victoriei cu 1-0, Universitatea și-a consolidat locul 3 în clasament cu 50 de puncte. De partea cealaltă, FC Botoșani a rămas pe locul 5 cu 37 de puncte.