Meciuri decisive la „Grande Cup Botoșani” » Astăzi se desemnează „careul de ași” »» (Galerie FOTO)

Spectacolul a fost total și ieri în cea de-a doua zi a maratonului de minifotbal de la „Junior Arena” unde are loc ce de-a doua ediții a competiției „Grande Cup Botoșani”, întrecere la care „Monitorul de Botoșani” este partener media.

Astăzi sunt programate ultimele partide din faza grupelor și sferturile de finală în urma cărora vom afla „careul de ași” al competiției.

Vă reamintim că „Grande Cup Botoșani” este organizată la inițiativa lui Ilie Andrici, Ionuț Gînju și Lucian Muraru, cu sprijinul „Campionatului Județean de minifotbal”, întrecerea reunind la start 15 echipe din Iași, Suceava și Botoșani.

Componența grupelor „Grande Cup Botoșani”
Grupa A: Railex Suceava, Old Boys Fabio, FC Sulița, Nei Divizia Botoșani
Grupa B: Colosseum Iași, FC VA, Liner Ecomet, FCSM
Grupa C: Mihu Acoperișuri, FC Bucovina, Unirea Curtești, Dinamo Botoșani
Grupa D: Delta Spartans, Atletico Textila, Voința Șendriceni

Programul competiției „Grande Cup Botoșani”

Joi, 29 iulie
Old Boys Fabio – Nei Divizia Botoșani 7-0 
FC VA – FCSM 7-1
FC Bucovina – Dinamo Botoșani 4-2

Vineri, 30 iulie
Ora 16:00: Mihu Acoperisuri- Unirea Curtesti 1-2
Ora 17:00: Railex Suceava – FC Sulița 7-1
Ora 18:00: FC Bucovina – Unirea Curtesti 3-0
Ora 18:00: Atletico Textila- Voința Șendriceni 6-2
Ora 19:00: FC VA – Liner Ecomet 7-1
Ora 19:00: Dinamo Botoșani- Mihu Acoperișuri 1-3
Ora 20:00: FCSM – Colosseum Iași 0-7
Ora 20:00: Nei Divizia – Railex Suceava 1-7
Ora 21:00: Delta Spartans – Voința Șendriceni 11-2
Ora 21:00: Old Boys Fabio – FC Sulița 3-6
Ora 22:00: Liner Ecomet – Colosseum Iași 1-2       

Sâmbătă, 31 iulie
Ora 15:00 Railex Suceava – Old Boys Fabio (T1)
Ora 15:00 FC Sulița – Nei Divizia (T2)
Ora 16:00 Colosseum Iași- FC VA (T1)
Ora 16:00 Liner Ecomet – FCSM ( T2)
Ora 17:00 Mihu Acoperișuri – FC Bucovina (T1)
Ora 17:00 Unirea Curtești – Dinamo Botoșani ( T2)
Ora 18:00 Delta Spartans – Atletico Textila (T1)
Ora 19:00 Sfertul 1- A1-B2 (T1)
Ora 20:00 Sfertul 2 – B1- A2 (T1)
Ora 21:00 Sfertul 3 – C1- D2 (T1)
Ora 22:00 Sfertul 4- D1- C2 (T1)

Duminică, 1 august:
Ora 10:00: Semifinala 1 = Sfertul 1 vs Sfertul 2
Ora 11:00: Semifinala 2 =  Sfertul 3 vs Sfertul 4
Ora 14:00 Finala mică
Ora 15:00 Finala mare

Deja ai votat!