Mia Roată: „Am ales să facem premierea în Colegiul Prefectural ca să fie cunoscuţi sportivii de toate instituţiile!” (VIDEO)

0

Mia Roată, directorul CS Botoşani a explicat şi motivul pentru care a ales ca festivitaea de premiere să se desfăşoare în cadrul Colegiului Prefectural unde, pe lângă invitaţii clubului au fost prezenţi şefii instituţiilor deconcentrate.

„Astăzi am asistat la o premieră având în vedere că niciodată în cadrul Colegiului Prefectural nu s-a întâmplat niciodată să fie premiaţi sportivii clubului nostru. Ne-am dorit să-i face, cunoscuţi pe sportivii noştri şi altor instuituţii. Oamenii văd rezultaele lor din presă dar nu cunosc copii. Astăzi am vrut să-i prezentăm, să-i arătăm şi celorlalte instituţii că avem copii valoroşi, sportivi cu care ne putem mândri oricând, oriunde”, a adăugat Mia Roată.

 

+0 -0
se încarcă...